VALD ORT:   Alla Karlshamn Karlskrona Sölvesborg Ljungby Olofström Sitemap
Volvo Renault Hyundai

Kontakta oss i Karlshamn

På anläggningen vid Korpadalsrondellen i Asarum erbjuder vi försäljning av nya Volvo, Renault, Hyundai och Renault Transportbilar. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar. I vår butik hittar du reservdelar och tillbehör till våra olika varumärken. Det allra bästa för barn i bil köper du hos oss. Vi har också bilvård, oljor och säsongvaror.

Skulle olyckan vara framme, vänder du dig till vår skadeverkstad som ser till att du får bilen i trafik igen. Komplett drivmedelsutbud hittar du till lågpris med Volvokortet, på vår Tankastation och din bil blir ren och fin hos vår rekonditionering eller i automattvätten.

I huset finns också Restaurang Kvarnen där du kan äta en god lunchbuffé vardagar kl 11-15 samt en grillbuffé lördagar kl 11-13. Restaurang Kvarnen har även catering med olika buffé-alternativ att välja mellan. Läs mer på hemsidan: http://www.restaurangkvarnen.se/

Korpadalsvägen 1
374 51 Asarum
Tel växel: 0454-330 00
Fax: 0454-330 99


Bilförsäljning
Måndag-torsdag: 09.00-18.00
Fredag: 09.00-17.00
Lördag: 10.00-13.00
 
Serviceverkstad
Måndag-fredag: 07.00-16.30              Behöver du nå verkstaden per telefon efter
kl 16.00, vänligen ring vår växel,        
0454-330 00.

Skadeverkstad
Måndag-fredag: 07.15-12.00 12.30-16.00

Butik
Måndag-fredag: 07.00-16.30            

Rekond
Måndag-fredag: 07.00-16.00


Bilförsäljning:

Joakim Boking, tel 0454-330 30
joakim.boking@ahlbergbil.se

Miki Simon, tel 0454-330 16
miki.simon@ahlbergbil.se

Mikael Karlsson, 0454-330 65
Mikael.karlsson@ahlbergbil.se

Tommy Olsson, 0454-33 066
tommy.olsson@ahlbergbil.se

Skadeverkstad:

Hans Beike, bilskadeansvarig
Tel 0454-330 76
hans.beike@ahlbergbil.se

Rekond

Tommy Lindberg
Tel 0454-330 15
tommy.lindberg@ahlbergbil.se

Gabriel Annesson
Tel 0454-330 15
gabriel.annesson@ahlbergbil.se

Personliga Servicetekniker:

Victor Gustafsson
Tel 0454-330 05
victor.gustafsson@ahlbergbil.se

Åke Månsson
Tel 0454-330 09
ake.mansson@ahlbergbil.se

Övrig verkstadspersonal:

Henrik Holm, kundmottagare
Tel 0454-330 81
henrik.holm@ahlbergbil.se

Christian Olofsson, verkstadscoach
Tel 0454-330 48
christian.olofsson@ahlbergbil.se

Jozo Matkovic, verkstadsansvarig
Tel 0454-330 10
jozo.matkovic@ahlbergbil.se

 

Butik:

Royan Dahlbeck, reservdelsansvarig
Tel 0454-330 78
royan.dahlbeck@ahlbergbil.se

Björn Skenberg, butik
Tel 0454-330 70
bjorn.skenberg@ahlbergbil.se

Patrik Mattsson, reservdelar
Tel 0454-330 53
patrik.mattsson@ahlbergbil.se

Övrig personal:

Johan Ahlberg, VD

Per-Lennart Edvardsson, ekonomichef
Tel 0372-366 117
perlennart.edvardsson@ahlbergbil.se

Eva-Britt Gunnarsson, marknadskoordinator/Volvokort
Tel 0454-330 29
evabritt.gunnarsson@ahlbergbil.se

Annelie Svensson, miljö- och kvalitetssamordnare, fastigheter
Tel 0454-330 34
annelie.svensson@ahlbergbil.se

Anders Åberg, försäljningschef
Tel 0454-330 01
anders.aberg@ahlbergbil.se

Rolf Kindvall, Volvia/Volvo tjänstebilar   
Tel 0454-330 23
rolf.kindvall@ahlbergbil.se