VALD ORT:   Alla Karlshamn Karlskrona Sölvesborg Ljungby Olofström Sitemap
Volvo Renault Hyundai

Kontakta oss i Karlskrona

På anläggningen i Karlskrona erbjuder vi försäljning av nya Volvo, Renault och Renault Transportbilar. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar. I vår butik hittar du reservdelar och tillbehör till våra olika varumärken. Det allra bästa för barn i bil köper du hos oss.

Vi har också bilvård, oljor och säsongvaror. Vår serviceverkstad hjälper dig med service och reparation av Volvo och Renault men även av andra märken. Skulle olyckan vara framme, vänder du dig till vår skadeverkstad som ser till att du får bilen i trafik igen. Bensin, etanol och diesel till lågpris tankar du med Volvokortet på vår Tanka-station.

Gullbernavägen 22
371 47 Karlskrona
Tel växel: 0455-615 840
Fax: 0455-200 00


Bilförsäljning:
Måndag-torsdag 09.00-18.00
Fredag 09.00-17.00
Lördag 10.00-13.00

Serviceverkstad:
Måndag-fredag 07.00-16.30

Skadeverkstad:
Måndag-fredag 07.15-12.00, 12.30-16.00

Butik:
Måndag-fredag 07.00-16.30
 


Bilförsäljning:

Fredrik Huselius, tel 0455-615 849
fredrik.huselius@ahlbergbil.se

Peter Jonasson, tel 0455-615 862
peter.jonasson@ahlbergbil.se

Robin Holmgren, tel 0455-615851
robin.holmgren@ahlbergbil.se

Inge Nilsson, tel 0455-615 850
inge.nilsson@ahlbergbil.se

Serviceverkstad:

Anders Wilhelmsson, verkstadsansvarig
Tel 0455-615 844
anders.wilhelmsson@ahlbergbil.se

Anders Woss, kundmottagare
Tel 0455-615 841
anders.woss@ahlbergbil.se

Lars Samuelsson, kundmottagare
Tel 0455-615 843
lars.samuelsson@ahlbergbil.se

Magnus Mossberg, kundmottagare
Tel 0455-615 847
magnus.mossberg@ahlbergbil.se

Generellt mail till samtliga:
kundm.ka@ahlbergbil.se

Skadeverkstad:

Per Göransson, skadeverkmästare
Tel 0455-615 865
per.goransson@ahlbergbil.se

Hans Beike, bilskadeansvarig
Tel 0454-330 76
hans.beike@ahlbergbil.se

Butik:

Kjell Göransson, reservdelsansvarig
Tel 0455-615857
kjell.goransson@ahlbergbil.se

Jörgen Olsson, reservdelar
Tel 0455-615 846
jorgen.olsson@ahlbergbil.se

Magnus Mossberg, reservdelar
Tel 0455-615 847
magnus.mossberg@ahlbergbil.se